Witamy na naszej stronie !
COVER BAND
Zapraszamy

Zabawy weselne

Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze zabawy o które najczęściej pytają Młode Pary.

pociąg jadący po torach

Jedzie pociąg z daleka

To najprostrza zabawa, która ma na celu zintegrowanie gości weselnych podczas przyjęcia. Na początku pociągu przeważnie staje pani młoda lub pan młody i to oni są lokomotywą. Podczas jazdy pociągiem przygarniają innych gości siedzących i nie uczestniczących czynni w zabawie. Nasz zespół często stosuje tę zabawę jako wyprowadzenie gości i zaproszenie np. na grilla, którego obsługa przygowtowuje jako smaczna kolacja na świeżym powietrzu. Zabawa ta jest też czasami dedykacją od dzieci dla pary młodej i to dziecko wtedy prowadzi cały sznurek gości i staje się lokomotywą.


kareta weselna

Kareta

Zabawa polegająca na wybraniu kilku osób, którym następnie powierzona zastanie funkcja jaką mają pełnić w tej zabawie. Są to kolejno:

  • król i królowa
  • woźnica
  • koń prawy i koń lewy
  • 4 koła karety

Jako króla i królową przeważnie wybieramy pannę i kawalera którzy podczas oczepin zostali wybrańcami jako nowa para (czyli złapali podwiązkę i krawat). Następnie zostaje przez nas odczytany śmieszny tekst, w którym wystepują poszczególne elementy karety. Kiedy zostanie wywołany np. wodzirej - wstaje on z krzesła i obiega je dookoła. W momencie kiedy w tekście znajdzie się słowo "kareta". to wszyscy muszą wstać i zrobić jedno okrążenie wokół własnego krzesła. Jeśli ktoś nie zareaguje zostaje ukarany karniakiem czyli poczęstowany kieliszkiem wódki.


tańczące kobiety

Zadania dla kobiet

Zabawa, która wywołuje chyba najwięcej radości i pozytywnych emocji na weselu. Polega ona na tym że mężczyźni ustawiają się tworząc koło a wokół nich panie biorące udział w zabawie tworzą kolejne koło. Następnie my wymyslamy jakieś zadanie po wykonaniu którego kobieta może wskoczyć na plecy jednego z mężczyzn. Ta pani, która nie zdąży wykonać zadania i wskoczyć na swojego partnera odpada z gry, ale wcześniej na nasz sygnał musi odstrzelić jednego mężczyznę. Wykonanie zadań to nielada wyzwanie ponieważ po odstrzeleniu zawsze brakuje miejsca dla jednej rywalki.Zadania są bardzo śmieszne i przebojowe, są to między innymi takie polecenia jak:

  • przyniesienie papieru toaletowego z męsiej ubikacji
  • ubranie skarpety męskiej
  • wypicie kieliszka wódki
  • ubranie spodni męskich
  • nakarmienie ciastem wybranej osoby

Finał zabawy polega na tym, że kiedy już zostaną dwie kobiety zmieniają się reguły. Na środku stawiamy pustą miskę i gramy muzykę, a w momencie kiedy przetaniemy grać panie próbują usiąść w tej właśnie miednicy. Wygrywa oczywiście ta osoba, która jako pierwsza spocznie osadzając swoją pupę w misce. My oczywiście utrudniamy im to zadanie robobiąc podczas grania pauzy, tak żeby nie wiedziały w którym momencie muzyka całkowicie ucichnie.


garnek gliniany

Chochla

Bardzo sympatyczna zabawa, w której mogą brać udział wszyscy goście zarówno młodzi jak i starsi. Podczas tej zabawy imprezowicze tworzą wielkie koło i stając obok siebie przekazują sobie chochlę kuchenną z rąk do rąk. Zespół Barszcze w tym czasie gra muzykę. W pewnym momencie muzyka zatrzymuje się, a osoba, która trzyma chochelkę musi wypić z niej wódeczkę. Jako tych którzy polewają zawsze wybieramy parę młodą, ponieważ oni najlepiej znają swoich gości i wiedzą kto może wypić a kto nie pije w ogóle alkoholu. W takim przypadku można nalać czystej wody lub soku. Oczywiście w zabawie nie chodzi o to, żeby wypić jednorazowo całą chochelkę 40% trunku. Chodzi o fakt, że ten rekwizyt został w konkretnych rękach i ta osoba musi się z niego symbolicznie napić. Zabawa ta przebiega dosyć dynamicznie ponieważ, goście chcą uniknąć picia i bardzo szybko przekazują sobie chochlę co staje się powodem śmiechu.


serwetka ze stołu

Mam chusteczkę haftowaną

Zabawa wszystkim doskonale znana, lecz my prowadzimy ją w nieco innym stylu niż wszyscy. Co to oznacza ? Bardziej eleancko i kulturalnie tzn. nie proponujemy weselnikom aby kładli się na podłodze na obrusach. W naszej formie "chusteczki haftowanej" dajemy Młodej Parze duże papierowe serwetki i oni będąc w środku wielkiego koła utworzonego przez gości targają te chusteczki i dzielą na dwie części. Następnie każde z nich wręcza wybrankowi połowę chustki i wciągają te osoby do środka. Tak robią wszyscy będący w środku, więc cały czas dołączają kolejne osoby, które mają w ręku malutkie już kawałki serwetki (chusteczki). Oczywiście wskazane jest, aby goście weselni, którzy nie biorą czynnego udziału w zabawie też zostali obdarowani chusteczką i pocałunkiem, gdyż jak się później okazuje prowadzący zabawę reprezentant zespołu Barszcze ogłasza, że te chusteczki - to bilet wstępu na chrzciny do Młdej Pary.
Kolejnym elementem zabawy, jeżeli oczywiście czas pozwala, jest tzw. "chusteczka ekspresowa", czyli taka, w której mężczyźni całują swoje partnerki w różne miejsca od głowy aż po stopy.
Na końcu kobiety wskakują na plecy swoich partnerów i tak "na barana" wszyscy tańczą polkę. Mężczyzna, który najdłużej będzie tańczył unosząc swoją partnerkę zostaje ogłoszony najsilniejszym facetem na weselu !


tańczący facet na głowie

Konkurs tańca

Zabawa, którą nasz zespół jako jeden z pierwszych zaczął wprowadzać do swojego repertuaru zabaw weselnych. Konkurs tańca polega na wykonywaniu przez pary męskie różnych styli tanecznych takich jak np. walc, tango, rock and roll, disco itp. Kobiety w tym czasie pełnią funkcję jury, które po zakończeniu występu ocenia poszczególne pary.
Do tej zabawy każda z par dostaje specjalnie przygotowane numerki, które zakładamy każdej osobie wystepującej. Pomagają one później w indentyfikacji i w ocenianiu poszczególnych uczestników.
W naszym scenariuszu jest wreszcie miejsce na wielki finał kiedy to wybieramy dwie lub trzy pary najbardziej "wyluzowane", aby odtańczyły taniec finałowy. Nie mogłoby być nim nic innego, jak tylko romanyczna ballada, w której swą grację i kunszt taneczny muszą pokazać w najlepszym stylu jak tylko potrafią ! Wygrana para oczywiście otrzymuje nagrodę uzgodnioną wcześniej z Młodą Parą - jest to zwykle butelka wódki.


stare narty biegowe

Jazda na nartach

To wspaniała i dosyć śnieszna zabawa w której udział biorą drużyny składające się z trzech zawodników. Dobrze jest, żeby poszczególne grupy reprezentowały rodziny Młodej Pani i Młodego Pana wtedy jest element rywalizacji. Zespół powien się składać z dwóch panów oraz jednej pani. Narty są tak przygotowane aby stanąć na nich mogli w odpowiednej kolejności mężczyzna - kobieta - mężczyzna. Zawody polegają na przejechaniu wzdłuż sali całym składem 3 osobowym na jednym zestawie nart, następnie na półmetku wszystkie osoby zostają poczęstowane przez Młodą Parę kieliszeczkiem wódeczki. Po wypiciu nawracają i czym prędzej muszą dojechać do linii mety wyznaczonej przez zespół Barszcze. Na mecie oczywiście mile widziany jest telemark w wykonaniu całej drużyny, jest on także oceniany. Ta para która będzie miała najlepszy czas - wygrywa. Za brak telemarku doliczane są dodatkowe sekundy. Zabawa jest o tyle śmieszna, ponieważ trzem osobom bardzo trudno utrzymać równowagę i koordynować ruchy - szczególnie przy nawracaniu i podczas wykonywania telemarku. Poszczególne pary po wykonaniu zadania często chcą poprawić swój czas, więc jest zachowana forma konkurencji i rywalizacji.


miotła na parkiecie

Taniec z miotłą

Zabawa bardzo wymagająca, w której główną rolę odgrywają mężczyźni. Potrzebne rekwizyty to zwykła miotła, która znajdzie się na każdej sali, lub zwykły kij o długości ok 1 metra. Uczestnik musi dotknąć swoim czołem końcówki kija i tak trzymając wykonać 10 obrotów dokoła tego rekwizytu. Kilka chętnych kobiet, staje w rzędzie jedna za drugą z rozstawionymi szeroko nogami. Na końcu sali stawiamy stolik lub krzesło na którym przygotowany będzie jeden kieliszek wódki. Mężczyzna po wykonaniu 10 obrotów musi prześlizgnąć się pod nogami kobiet i następnie jak najszybciej wypić kieliszek z wódką, który czeka na zawodnika. Zabawę można zorganiować w formie zawodów na czas co zdecydowanie poprawia jej atrakcjyjność.
Zadanie, które z pozoru wydaje się banalnie proste, ale w rzeczywistości okazuje się niezwykle trudne, ponieważ po wykonaniu dziesięciu okrążeń wokół kija traci się równowagę i przebiegnięcie nawet kilku metrów staje się nie lada wyzwaniem.

Kontakt

Manager zespołu:  
tel. 504-386-490      mail: pieter99@op.pl